Hrdinové mezi námi

Taxikář pomohl městské policistce v Plzni se zajištěním nebezpečného muže

Taxikář pomohl městské policistce 6. května v Plzni se zajištěním nebezpečného muže u hlavního nádraží

Hlídka tehdy řešila nechvalně známého muže bez domova, který otravoval lidi u hlavního nádraží v Plzni. Agresivní muž v jednu chvíli zaútočil na strážníka takovou intenzitou, že na chvíli skončil v bezvědomí. Druhou členkou hlídky byla strážnice, která čelila dalšímu útoku agresora. Na pomoc ji ale přispěchal právě Luboš Fořt. Ten ženě pomohl zpacifikovat útočníka a až do příjezdu dalších hlídek ho držel na zemi. Další pomoc zachoval strážník, který se probral z chvilkového bezvědomí.

Při další práci se agresor zakousnul do nohy dalšího strážníka. Chováním tohoto muže se zabývají státní policisté a za několik přečinů mu hrozí vězení.

Vaše odhodlání, to, jak jste se zachoval, zaslouží obrovské poděkování. Svým pohotovým jednáním jste zabránil nebezpečí hrozícímu městské policistce, která v danou chvílí stála sama proti vysoce agresivnímu muži, ne každý občan má tu kuráž, aby se útočníkovi postavil,“ uvedl při poděkování panu Lubošovi zástupce velitele MP Plzeň Tomáš Petřík. „Děkujeme za vaši nezištnou a rychlou pomoc, kterou jste hlídce Městské policie Plzeň poskytl. Možná se díky vašemu zásahu podařilo předejít ještě vážnějším zraněním,“ dodal na dálku Jiří Winkelhöfer, radní města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

My se k poděkování připojujeme a smekáme klobouk! Není běžné, aby se do incidentu zapojil civilní občan s pomocí zasahujícím hlídkám policie.

Foto: MP Plzeň

Mohlo by se vám také líbit...