Aktuálně Hrdinové mezi námi

VIDEO: Policisté z MO Vršovice pomohli zachránit život

Bylo úterý, 5. března, kolem dvacáté hodiny, kdy na tísňové lince 158 v Praze byla oznámena ležící „podnapilá“ žena ve vlaku jedoucím z Prahy na Slovensko. Operační důstojník na místo vyslal hlídku z Místního oddělení Vršovice.

Na začátku však policisté vůbec netušili, že „opilá“ žena nebude opilá, ale budou pomáhat u záchrany jejího života. Policisté z Místního oddělení Vršovice nalezli ležící ženu zaklíněnou pod sedačkou. Na oslovení reagovala, na bolestivé podměty taky ne, proto policisté pojali podezření na náhlou zástavu oběhu.

Během krátké chvíle ženu policisté vyprostili a zjistili, že nedýchá a došlo k náhlé zástavě oběhu. Jeden z policistů tak ihned běžel pro AED a stejně tak volal na tísňovou linku 155. Zatímco jeden policista z hlídky prováděl resuscitaci, druhý policista připravoval AED. Přístroj nedoporučil podání výboje, policisté tak resuscitovali ženu až do příjezdu posádek RV a RZP.

Policisté následně spolupracovali se záchranáři, kterým se povedlo obnovit základní životní funkce- Dále policisté pomohli s transportem pacientky do sanitního vozidla a následně se od zasahující lékařky dozvěděli, že velkou měrou pomohli k záchraně lidského života. Patří jim proto opravdu velký dík!

Foto a video: Policie České republiky

Mohlo by se vám také líbit...