Ze života složek IZS

VIDEO: Spolupráce mezi složkami IZS při resuscitaci je velmi úzká

Jakmile Zdravotnická záchranná služba kraje přijme tísňový hovor, ze kterého je patrná náhlá zástavě oběhu, rozbíhá se záchranný řetězec. Na místo vyráží nejbližší možná posádka, dochází k telefonicky asistované neodkladné resuscitaci a v případě, kdy je nejbližší posádka daleko, nebo vyhodnotí dispečer/ka výhodu poslání ostatních složek IZS, dochází k žádosti o vyslání policie, hasičů, horské služby a jiných.

V některých krajích šli ještě dál a žádají o pomoc i proškolené laické osoby nebo osoby sloužící/pracující ve zdravotnictví/složek IZS. V případě náhlé zástavy oběhu je totiž velmi důležitá kvalitní a brzy zahájená kardiopulmonální resuscitace. Právě složky IZS mají v mnohých případech k dispozici AED, který může při NZO velmi pomoci. Pomoc je i výhodná z toho důvodu, že složky IZS jsou proškoleny daleko více v tom, jak provádět kvalitní resuscitaci.

HZS Jihomoravského kraje zveřejnil pohled velitele čety ze stanice Brno Lidická ze spolupráce všech základních složek IZS při resuscitaci. Podívejte se na velmi zajímavé video!

Mohlo by se vám také líbit...