Aktuálně Hrdinové mezi námi

Další zachráněný život i díky přátelům muže a „nehodářům“ z dálničního oddělení Rudná

V úterý, 7. června, došlo k náhlé zástavě oběhu u muže, který se nacházel na Havlíčkově náměstí v Rudné u Prahy. Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje na místo vyslala své posádky, ale o pomoc požádala i policisty. Ti dálniční vybavení AED sídlí nedaleko.

Krátce po půl jedné odpoledne tak vyslal „nehodám“ z Dálničního oddělení v Rudné operační důstojník na zmíněné místo. Hlídka tvořená pprap. Zuzana Kotěrová a prap. Libor Potůček na místo dorazila během pár minut. Po příjezdu na místo události nalezli ležícího muže a kolem něho osoby, které poskytovali první pomoc a prováděli KPR.

„Policisté pacienta převzali do své péče, pokračovali v nepřímé masáži srdce a nachystali si přístroj AED (defibrilátor), který je součástí výbavy služebních vozidel. Přístroj následně doporučil dva výboje a životní funkce 56letého muže se podařilo obnovit, následně jej policisté předali do péče záchranářů, kteří muže převezli do pražské nemocnice,“ uvedl kpt. Mgr. Pavel Truxa tiskový mluvčí PČR Středočeského kraje. Policisté dále uvedli, že díky okamžité pomoci od bratra a kamaráda muže, kterého postihla náhlá zástava oběhu, a díky svým kolegům došlo k záchraně muže.

Samozřejmě velkou měrou pomohli i záchranáři a zdravotníci v nemocnici. Opět se tak ukazuje, že čím dříve začnete s resuscitací, tím větší šance je na záchranu života. Velkou pomocí pak je právě i použití AED, který se hodí vždy, i když nedoporučí výboj – minimálně totiž navádí svědky události ke KPR a také průběžně analyzuje srdeční rytmus.

Foto: Policie České republiky

Mohlo by se vám také líbit...