Aktuálně Technika

Město Brno pořídilo již čtvrtou sanitku pro ZZS JMK

Město Brno již několik let významně podporuje Zdravotnickou záchrannou službu Jihomoravského kraje. 19. ledna 2023 proběhlo předání již čtvrtého sanitního vozidla pořízeného městem Brno.

Mercedes-Benz Sprinter řady 419 CDI má již zabudovanou zdravotnickou zástavbu a již i výstražné a zvukové zařízení. „Dlouhodobě se potýkáme s nedostatkem vozidel, přičemž výjezdů neustále přibývá, takže jsme za nový vůz opravdu rádi. Auto zařadíme do vozového parku výjezdové základny v Brně na Ponavě,“ vysvětlilas ředitelka ZZS Jihomoravského kraje Hana Albrechtová.

„Město Brno tak plní dohodu v rámci memoranda o spolupráci, v němž se zavázalo, že bude finančně přispívat na pořízení jednoho sanitního vozu ročně po dobu pěti let. „Oceňuji nasazení jihomoravských záchranářů, uvědomuji si, že jejich práce je náročná po všech stránkách. Každý rok evidují přibližně 100 000 výjezdů, z toho zhruba polovinu ve městě Brně. Jsme proto rádi, že jsme mohli pomoci a poskytnout novou, špičkově vybavenou sanitku. V tuto chvíli jsou ve schváleném rozpočtu města Brna k dispozici 4 miliony korun na páté vozidlo,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková,“ zveřejnili jihomoravští záchranáři v tiskové zprávě.

Nové sanitní vozidlo má již i systém C-Roads sloužící pro preferenci vozidel IZS jedoucích „pod majáky“. Je tak velmi pravděpodobné, že u těch nejzávažnějších stavů budou záchranáři v Brně ještě rychleji. A nejen záchranáři, ale i ostatní složky IZS.

Vozidlo, jehož dieselový motor o výkonu 190 koní umožňuje maximální rychlost 160 km/h, vyšlo celkově i s DPH na 3 997 840 Kč.

Foto: ZZS JMK

Mohlo by se vám také líbit...