Aktuálně

V Ostravě se topila dvanáctiletá dívka, v nemocnici zemřela

U tragické události zasahovaly všechny složky IZS v úterý, 20. června. Byť se pravidelně upozorňuje na to, že při koupání ve vodě je třeba dodržovat základy bezpečnosti a zejména při koupání dětí je třeba dohled dospělé osoby, pravidelně se stávají události s tragickými následky.

Patnáct minut po osmnácté hodině byly složky IZS informovány o tonutí dívky u odvalu Jeremenko. Na místo okamžitě vyrazily hlídky policie, dvě jednotky HZS MSK (stanice Fefejdy a Zábřeh) a také posádka RLP ZZS MSK. Jelikož nebylo známo přesné místo výskytu dívky, na pomoc byla povolána i posádka LZS, která dívku hledala ze vzduchu. Hasiči nalezli dívku asi osm metrů od břehu. Vytáhli ji na souš a společně se záchranáři započali s resuscitací.

Dle dostupných informací byla dívka pod hladinou deset až patnáct minut. Záchranáři zajistili vstup do kostní dřeně, podali léky na podporu srdeční aktivity a prováděli resuscitaci. Po čase se povedlo základní životní funkce u dívky obnovit a po stabilizaci stavu na místě události byla pozemní cestou přepravena do FN Ostrava. Tam bohužel zemřela.

Na základě upřesněných informací a provedených výslechů kriminalisté zjistili, že 12letá dívka měla být u vody se skupinkou nezletilých dětí. Dívka měla jít společně s kamarádkou do vody, kdy se po nějaké době obě začaly topit. Náhodní kolemjdoucí chlapci okamžitě začali reagovat. Jeden zavolal na tísňovou linku a druhý skočil za dívkami do vody. Jednu z nich se mu podařilo zachránit a vytáhnout na břeh vody. Druhou dívku následně z vody vytáhli hasiči, kteří ji předali do rukou záchranářů,“ uvedla tisková mluvčí PČR Ostrava por. Bc. Eva Michalíková. Ta dodala, že případem se zabývají kriminalisté z ÚO Ostrava.

Je velmi důležité připomenout, že děti by rozhodně neměly být bez dozoru dospělých osob při radovánkách ve vodě! V žádném případě se nevyplácí riskovat a v místech, která neznáte, neprovádějte žádné skoky do vody!

Mohlo by se vám také líbit...