Aktuálně

Den hrdinů na výstavišti v Praze představil téměř všechny složky IZS

V sobotu, 24. září 2022, se v areálu Výstaviště Praha konal další ročník akce Den hrdinů. Akce, při které se prezentovaly téměř všechny složky IZS.

Letošní ročník se nesl v podtitulu výročí dvaceti let od povodní, kdy v rámci programu si šlo vyzkoušet, jaké to je plnit pytle pískem nebo to, jak těžké je postavit protipovodňové stěny. Zároveň ale během celého dne mohly děti projít stezku s úkoly „pas malého hrdiny“.

Součástí dne byl i Memoriál Františka Kohouta, v rámci kterého profesionální hasiči z HZS krajů, podnikoví hasiči a hasiči z Nitry soutěžili vy vyprošťování osob z havarovaných vozidel. V rámci této soutěže na prvním místě skončil tým hasičů HZS Středočeského kraje z požární stanice Hořovice, druzí byli hasiči z HZS Pardubického kraje a třetí pak moravskoslezští hasiči.

Organizátorům akce se podařilo zorganizovat akci, při které se prezentovaly téměř všechny složky IZS – nechyběli ani bánští záchranáři, specialisti v oboru speleologie, členové ČČK a další. Největší zastoupení, co do počtu účastníků, ale i techniky, měli samozřejmě ale hasiči.

Pakliže budou probíhat i další ročníky, rozhodně se vyplatí do Prahy vyrazit a svým způsobem vzdát svou účastní na akci hold všem těm, co nám pomáhají a chrání nás před nejrůznějšími nástrahami života i přírody!

Mohlo by se vám také líbit...