Od 20:10 5. září na ČT 1 byl vysílán první díl třetí řady Případů 1. oddělení. Třetí série, která bude mít třináct dílů, započala nálezem koster dvou mužů. Reálná vražda se se odehrála v únoru 2004. Nyní již ale k samotnému pokračování Případů 1. oddělení.
Humor zůstal, část postav také, tým kriminalistů ale změnil svou kancelář, která více odpovídá světovým kriminálkám, než kancelářím skutečných kriminalistek a kriminalistů. V nové sérii je taktéž „nová“ kamera. Je akční a velmi v pohybu, to vše některým divákům může připadat poněkud jiné, než na co se těšili.
Co ale rozhodně zůstalo, a co vítáme velmi, je ukázání reálné práce vyšetřovatelů a operativců z prvních oddělení obecné kriminality krajských ředitelství. Hned v prvním díle jsme také poměrně dobře viděli, jak pracují kriminalističtí technici a soudní lékaři. Co se také změnilo z prvních dvou sérií, je rekonstrukce trestného činu. I taková rekonstrukce trestného činu totiž k vyšetřování násilných trestných činů patří.
Vynikajícím detailem pak také je to, že policisté v uniformách mají šestimístná služební čísla, která opravdu uniformované příslušnice a uniformovaní příslušníci nosí na uniformách. Služební vozidla policie pak vypadají jako ta reálná, která snad i Policie České republiky zapůjčila.
Inu seriál má opět nakročeno vysoko, avšak ze začátku jsou změny v postavách, budově kriminalistů a kamery znát. Rozhodně je ale krásně vidět, jakou práci ženy a muži z prvních oddělení krajských ředitelství mají – a to nejen oni, ale i další tým zapojený do vyšetřování. Případy neukazují tak jednoho „detektiva“, který by řešil vše – ukazuje se tým skvělých osob, který má cíl jasný – dopadnout toho, kdo za čin může.
Poslední dubnová noc, také známá jako Filipojakubská, je každoročně spojena s pálením čarodějnic, a s tím je…
Vůbec první ocenění Ztracená pomněnka v Kraji Vysočina bylo předáno Haně Podrazkové z Myslibořic na Třebíčsku.…
Na Fakultě podnikatelské Vysokého učení technického v Brně proběhl 23. dubna cvičný zásah na téma aktivního…
Záchranáři, hasiči, Český červený kříž i Městská policie Varnsdorf se účastnili akce „Šluknovský správňák“, kterou…
Policisté, hasiči a záchranáři z biohazard týmů Zdravotnické záchranné služby Zlínského, Jihomoravského, Olomouckého a Moravskoslezského…
„Velkého bratra“ v podobě kamer můžete nalézt ve velkém množství českých měst. Ve většině případech tyto…