Aktuálně Proti zločinu!

VIDEO: Slavkovští „obvoďáci“ během čtyř dnů nalezli čtyři osoby, co za volantem neměly co pohledávat

Policistky a policisté z obvodních oddělení během svých služeb provádí i nejrůznější hlídkovou činnost ve svém „rajónu“. Mezi takovou hlídkovou činnost patří i dohled nad bezpečnostní silničního provozu. A právě obvodní policisté ze Slavkova u Brna během čtyř dnů nalezli čtyři osoby, co neměly za volantem vozidla co pohledávat.

V pátek odpoledne se rozhodla hlídka v obci Otnice zkontrolovat vozidlo, které řídil dvaadvacetiletý řidič. Neměl však řidičské oprávnění a měl pozitivní test na drogy. Jako „bonus“ nemělo vozidlo pojištění a už vůbec nemělo platnou technickou. Tento mladý muž obdobné přestupky řešen i policisty na Hodonínsku. Nyní bude mít co vysvětlovat… Vysvětlovat bude muset své chování i pětatřicetiletý muž, kterého hlídka zastavili v sobotu odpoledne v Holubicích.  

Autentické video: PČR

Tento řidiči nic nezapíral. Mužům zákona se doznal, že si před jízdou dal pervitin a marihuanu. Ještě k tomu řídil, byť měl platnou blokaci řidičského oprávnění. V nedělních odpoledních hodinách zastavili policisté osmadvacetiletého řidiče. Ten měl taktéž pozitivní orientační test na přítomnost drog. Tento muž byl ale fikaný – pozitivitu na amfetamin a metamfetamin sváděl na prášky na předpis. A tak hlídku dobrovolně následoval na lékařské vyšetření do nemocnice ve Vyškově.

Vskutku kuriózní dopravní kontrola proběhla v pondělí krátce po půlnoci poblíž obce Velešovice. Policisté si ve tmě všimli podezřelého vozidla, ve kterém se nacházeli tři lidé. Neuplynulo moc minut a vozidlo se rozjelo. Hlídka policistů se ihned vydala za ním. Světe div se, ale řidič za volantem prý vozidlo vůbec neřídil a prý vůz jen tlačil, avšak prý to dokázal do rychlosti devadesát kilometrů v hodině. Padesátiletý muž se dvěma zákazy řízení se bez důvodu odmítl podrobit testům na drogy.

Od nového roku těmto řidičům hrozí za odmítnutí testu na drogy či alkohol v dechu hrozí až 75 000 Kč pokuta, tříletý zákaz řízení a navíc dostanou i šestibodové ohodnocení. Hlídka ze Slavkova i dalších měst si od nás zaslouží velké díky. Právě díky těmto kontrolám policie dělá vše proto, aby takovíto lidé vůbec na silnicích nebyli.

Mohlo by se vám také líbit...