Aktuálně Proti zločinu!

V Horšovském Týně na Domažlicku vybouchla malá bomba, podezřelý byl zadržen

V pondělí, 19. února, po dvaadvacáté hodině přišla na tísňovou linku 158 KŘP Plzeňského kraje informace, že v Horšovském Týně na sídlišti došlo k výbuchu. Při výbuchu byl zraněn jeden člověk.

Na místo okamžitě vyrazily nejbližší dostupné hlídky, kynolog se speciálně vycvičeným psem, výjezdová skupiny pyrotechniků a také výjezd SKPV z územního i krajského ředitelství. Na místo také vyrazili záchranáři, kteří ošetřili lehce zraněného muže a následně jej transportovali do nemocnice v Domažlicích.

Místo ohledal pyrotechnik a následně technik z OKT a kriminalisté prováděli ohledání místa činu a jeho okolí. I dnes, 20. února, probíhá za světla ohledání místa činu. Kriminalisté ohledávají i okolí místa činu. Prověřování případu si ještě v noci převzali krajští kriminalisté.

Žádáme případné svědky události a případné poškozené, kterým byla eventuálně v souvislosti s výbuchem způsobena majetková újma, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Stejně tak žádáme řidiče vozidel, kteří projížděli Vančurovou ulicí v Horšovském Týně v nočních hodinách z pondělí 19. února na úterý 20. února o poskytnutí záznamů z palubních kamer. Za spolupráci předem děkujeme,“ uvedli policisté na síti X.

AKTUALIZACE 7. BŘEZNA

Netrvalo to dlouhou dobu a díky perfektní práci všech kriminalistů a dalších útvarů policie došlo k vytipování podezřelého třicetiletého muže.

Podezřelého muže před několika dny zadrželi plzeňští krajští kriminalisté se zásahovou jednotkou. 6. března byl muž obviněn ze spáchání zločinů obecné hrožení a také ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Útok byl směřován proti jedné jediné osobě s tím, že předběžným motivem jsou neshody z minulosti. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci na vazební stíhání. O tom bude rozhodovat soud.

Dobrá práce dámy a pánové!

Foto: Policie České republiky

Mohlo by se vám také líbit...