Aktuálně Proti zločinu!

Neměla svůj den, tak si vymyslela přepadení

Byl 1. únor 2024 večer, kdy na tísňové lince 158 nahlásila žena, že byla přepadena v Táboře na cestě mezi MŠ Hastrmánek a rybníkem Komora v Táboře.

Operační důstojník, tak, jak je zvykem, na místo ihned vyslal policisty z Obvodního oddělení policie v Táboře. Devětadvacetiletá žena hlídce sdělila, jak ji po desáté hodině večer přepadla dvojice cizinců. Jeden se s ní měl začít přetahovat o kabelku a měl říci „davaj“. Žena svou kabelku měla pevně svírat, takže muži svého jednání zanechali a utekli, když na ně neznámý muž venčící svého psa zakřičel, aby toho nechali.

Případem se okamžitě začali policisté zabývat. Vytěžili kamerové systémy, ohledali místo činu, prováděli nejrůznější operativní úkony a se svědky uskutečnili řadu výpovědí. Jenže policisté získali informace, které byly v mnoha bodech odlišné od toho, žena oznámila. Žena proto byla vyzvána k dalšímu doplnění výpovědi. Při tomto úkonu se policistům přiznala, že si vše vymyslela, neboť měla den blbec. Svého činu lituje a neví, proč si jej vymyslela. Případ tak byl policejním komisařem odložen, neboť se nestal žádný trestný čin.

Mohlo by se vám také líbit...