Ze života složek IZS

Hasičům, policistům a jejich rodinám pomáhá Nadace policistů a hasičů

Při nehodě cisterny, ke které došlo 19. července před třiadvacátou hodinou, zemřel profesionální hasič HZS Středočeského kraje. Bohužel ani příslušníkům Hasičského záchranného sboru České republiky a hasičům Jednotek Sborů dobrovolných hasičů obcí se nevyhýbají takové tragické události.

Ročně se během zásahů zraní několik desítek hasičů. U většiny jde o lehká poranění, bohužel ale někdy je zranění natolik závažné, že se hasič již nikdy nebude moci vrátit do „výjezdu“. Některé zásahy skončí ale tragicky a hasiči přijdou o svého kolegu. Rodinám i zraněným hasičům (a také policistkám a policistům) pomáhá Nadace policistů a hasičů. Ta byla založena za účelem „pomoci zlepšit životní podmínky dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo v přímé souvislosti s ní, nebo pro její výkon a policistům a hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby,“ píše samotná nadace na svém webu.

Od roku 2018 navíc tato nadace pomáhá všem aktivním policistům a hasičům, kteří onemocní, onemocní jim někdo blízký (nemohou vykonávat svou službu) nebo jejich obydlí zničí povodeň nebo oheň. „V roce 2021 byla poskytnuta pomoc 19 policistům a 8 hasičům ve služebním poměru postižených tornádem v částce téměř 6 mil. korun,“ uvádí nadace. U hasičů dobrovolných pak probíhají nejrůznější sbírky, které pomohou jim samotným nebo jejich rodinám.

Deset let staré video o činnosti nadace.

Nadace policistů a hasičů „o svou rodinu“ pečuje. Pro děti a jejich rodinné příslušníky se snaží pravidelně pořádat nejrůznější akce – kulturní, společenské, ale také koncerty. Činnost nadace je podporována velkými organizacemi, ale také obyčejnými dárci.

Pakliže i vy chcete přispět nadaci, pošlete libovolnou finanční částku na číslo účtu 175787001/0300. Více o činnosti nadace se pak dočtete na jejich webové stránce.

Poznámka autora: Měl jsem možnost několikrát vidět činnost, kterou nadace pořádá pro svou „rodinu“. Jejich pomoc rodinám či samotným příslušnicím a příslušníkům má obrovský smysl a tuto nadaci se vyplatí podpořit!

Náhledová fotografie je z akce, kterou pořádala Nadace policistů a hasičů-

Mohlo by se vám také líbit...