Aktuálně

Hloupý žert mohl někoho stát život!  

Během třetího únorového dopoledne přichází na tísňovou linku 155 ZZS Pardubického kraje tísňový hovor. Volající uvádí, že došlo k pádu ženy z okna v Přelouči. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby…

…Volající udával, že žena utrpěla závažná zranění hlavy a dolních končetin. Žena měla spadnout z výšky asi deset metrů. Na místo jsou okamžitě vyslány pozemní posádky RV a RZP. Informována je i Policie České republiky a o vzlet žádají pardubičtí záchranáři Leteckou záchrannou službu ZZS Královéhradeckého kraje.

Když na místo dorazili záchranáři a policisté, začalo pátrání po údajně zraněné ženě. Dochází k opakovanému volání na telefon volajícího. Na místo přilítá i Kryštof 06 z Hradce Králové. „Po nějaké době marného hledání všem zúčastněným dochází, že nikdo takový se na udané adrese nenachází. Byl to jen špatný vtip? A právě během této doby mohla některá ze sanitek nebo letecká záchranná služba chybět tam, kde šlo skutečně o život a vteřiny,“ uvedli pardubičtí záchranáři.

Tento velmi hnusný žert nejen, že zaměstnal zhruba deset osob z IZS, ale také mohl dost reálně někomu vzít v časně podanou pomoc od profesionálů. Není možné, aby si někdo vymýšlel takové události a myslel si, že mu to celé projde.  Český telekomunikační úřad může osobě, která zneužije tísňovou linku (chápejte, že zavolá na nereálnou situaci) udělit až 200 000 Kč jako pokutu. V případě, že takové chování je opakované, jde uložit dvojnásobnou hodnotu pokuty.

Dle webu dsl.cz vedl ČTÚ do 25. října 2021 téměř 200 právních řízení, kdy nejvyšší uloženou pokutou byla sankce 50 000 Kč.

Ilustrační fotografie

Mohlo by se vám také líbit...